Медик
Онлайн-консультаціїНормативна базаЗразки документівЖурнали облікуПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниВитрати лікарень на безоплатні ліки для пацієнта
Останні новини
19.03.2025

Витрати лікарень на безоплатні ліки для пацієнта

Лікуючись в умовах стаціонару, пацієнт має повне право безоплатно отримувати лікарські засоби та медичні вироби, які передбачені стандартами лікування, адже це оплачується державою в межах Програми медичних гарантій.

Про це пише на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

У дописі йде мова про те, що необхідні лікарські засоби закуповуються централізовано державним підприємством «Медичні закупівлі України» на замовлення Міністерства охорони здоров’я України. Також їх мають купувати і самі лікарні згідно з Національним переліком основних лікарських засобів та стандартами лікування.

«На практиці, ґрунтуючись на даних Національної служби здоров’я України (НСЗУ), бачимо, що у 2024 р. витрати медзакладів на лікарські засоби і медичні вироби за кошти, отримані за Програмою медичних гарантій, зросли. Водночас відзначається скорочення обсягів коштів з благодійної допомоги, які витрачаються лікарнями на ліки і медвироби.

Однак за однакових тарифів Програми медичних гарантій існує значна диспропорція між рівнями медичних закладів у витратах на 1 пацієнта:

  • надкластерні медзаклади на лікарські засоби у середньому витрачають 6757 грн на 1 пацієнта, який проходив лікування в стаціонарі. Серед лідерів Тернопільська обласна (12 004 грн) та Київська обласна (11 663) лікарні;
  • кластерні — 2292 грн грн на 1 пацієнта;
  • загальні — 1098 грн грн на 1 пацієнта.

Однак більшу увагу привертає інша диспропорція: між лікарнями одного рівня. Так, приміром, Самбірська центральна лікарня витрачає 260,98 грн на ліки в перерахунку на 1 пацієнта в межах Програми медичних гарантій, а Білоцерківська міська лікарня № 2 — 6420,90 грн. Ширяївська центральна районна лікарня на Одещині не закуповує ліки зовсім, водночас така ж загальна лікарня в Рогатині витрачає 2359,29 грн на закупівлю ліків для одного пацієнта.

Чому такі розбіжності? Мабуть, питання в менеджменті закладів. Будемо з цим розбиратися», — зазначив В. Ляшко.

Міністр також наголосив, що посилення контролю за наявністю лікарських засобів у лікарнях є одним із заходів, передбачених у плані стабілізації цін на ліки, що затверджений рішенням Ради національної безпеки та оборони. Ганебна практика відправляти пацієнта купувати ліки власним коштом, коли він лікується в медзакладі, має бути зупинена. Якщо ви стикаєтеся з подібною ситуацією — звертайтеся на «гарячу лінію» НСЗУ 16-77 зі скаргою, що ваші права порушуються. 

Джерело: Український медичний часопис
14.05.2025
НСЗУ призупиняє оплати 36 лікарням
29.04.2025
Звіт НСЗУ про витрати коштів лікарнями на ліки та медичні вироби
12.03.2025
Уряд розширив перелік медичних товарів, обов'язкових до закупівлі медзакладами через електронний каталог Prozorro Market
12.03.2025
По всій країні відбувається моніторинг зниження цін на ліки
05.03.2025
НСЗУ представило план моніторингу лікарень щодо забезпечення пацієнтів безоплатними лікарськими засобами та медичними виробами
Відділ продажу
(044) 364-3072
з 9.00 до 18.00
© Медик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025