Фінеренон знижує ризик фібриляції передсердь при серцевій недостатності, діабеті та хворобі нирок

Згідно з аналізом даних дослідження FINE-HEART, цей препарат запобігає виникненню фібриляції передсердь у пацієнтів із хронічною хворобою нирок, діабетом 2 типу або серцевою недостатністю з помірно зниженою чи збереженою фракцією викиду.
Аналіз FINE-HEART охопив 14 581 учасника з випробувань FINEARTS-HF (пацієнти із серцевою недостатністю зі збереженою чи помірно зниженою фракцією викиду), FIDELIO-DKD і FIGARO-DKD (пацієнти з хронічною хворобою нирок і діабетом 2 типу). Середній вік учасників становив 65 років, 33% були жінками, 24% мали серцеву недостатність, 89% — хронічну хворобу нирок, а 90% — діабет 2 типу. На початку дослідження жоден із учасників не мав фібриляції передсердь. Спостереження тривало в середньому 2,9 року.
За результатами, вперше встановлена фібриляція передсердь виникла у 3,9% пацієнтів, які отримували фінеренон, порівняно з 4,7% у групі плацебо. Ефективність антагоніста мінералокортикоїдних рецепторів була стабільною незалежно від кількості кардіо-нирково-метаболічних станів чи дизайну випробування. Втім, ефект препарату корелював з расою: азійські пацієнти отримували більшу користь від лікування фінереноном, тоді як у чорношкірих результати були гіршими порівняно з плацебо.
Як раніше повідомляв ресурс Healio, в основних результатах FINE-HEART, об’єднаному аналізі випробувань FINEARTS-HF, FIDELIO-DKD і FIGARO-DKD, фінеренон (Kerendia, Bayer) знижував ризик смерті, госпіталізації через серцеву недостатність і ниркових ускладнень порівняно з плацебо.
Майбутні дослідження допоможуть з’ясувати, чи зможуть інші антагоністи мінералокортикоїдних рецепторів продемонструвати подібний ефект у пацієнтів із кардіо-метаболічними та нирковими захворюваннями.