Безпечна експлуатація кисневого концентратора

Як користуватися кисневим концентратором, нагадали під час технічної консультації на робочих місцях медичного закладу посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Запорізькій області. Вони звернули увагу на послідовність дій:
1. Заповнити резервуар для зволоження повітря кип’яченою, фільтрованою або дистильованою водою. Переконатися, що пляшка зволожувача наповнена водою до максимального рівня, та не перевищувати його. Якщо на пристрій пролилася рідина, вимкнути живлення й від’єднати вилку від електричної розетки, перш ніж намагатися усунути розлив.
2. Перевірити наявність фізичних пошкоджень. Ввімкнути прилад до електромережі. Не підключати будь-який інший пристрій до розетки, де підключений кисневий концентратор.
3. Перед використанням пристрою завжди переконуватися, що повітряний фільтр установлений і чистий.
4. Дочекатися, поки концентрація кисню досягне потрібного рівня, про що просигналізує індикатор, це займає 5-10 хвилин.
5. Відрегулювати вихідний потік кисню, відповідно до необхідного значення.
6. Приєднати кінець кисневої трубки до виходу зволожувача.
7. Вставити в ніс канюлю або надягти маску й починати кисневу терапію.
Інспектори попередили, що не можна користуватися апаратом у приміщеннях із підвищеною вологістю, ставити його поряд із нагрівальними приладами й під прямі сонячні промені, а також у приміщеннях із відкритим вогнем, зокрема, де працює камін, запалені свічки або сигарети. Оптимальна температура +20-22 ° C. Крім того, живлення кисневого концентратора має відповідати правилам електробезпеки.